KONST / Litografier / Färglitografi 4126405
nr 412 6405
Färglitografi
29/120, Ansikten, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage], 51 x 64, (ej glas)
Utrop:
100 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 22 maj 2006
850 kr
900 kr
1.200 kr
1.600 kr
1.600 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods